A 8. helyen zárta ifi csapatunk az őszi szezont

Női ifjúsági csapatunk számára is lezárult az őszi szezon, hiszen december 17-én hazai pályán játszották az idei év utolsó mérkőzését. A csapat őszi teljesítményét edzőjük, Szarvas Regina értékelte:

A hétvégén lejátszottuk hazai pályán az utolsó mérkőzésünket, ahol sajnos második félidőre kijött az egész éves fáradtság a lányokon. Ez főleg a koncentrációban és a rossz döntésekben, pontatlan lövésekben mutatkozott meg, így sajnos nem sikerült két ponttal zárni az évet. Összegezve ezt az őszi szezont, dicséret illeti a lányokat. Ahogy nyáron is említettem, nagyon fiatal csapatunk van, akik hétről-hétre náluknál 2-3 évvel idősebb lányok ellen mérkőznek meg. Ebben a korban még 1-1 év is nagyon sokat számít, hirtelen hatalmasat fejlődhetnek, vagy éppen kicsit megtorpanhatnak. Fontos a türelem irányukba, úgy a szülők, tanárok és edzők, mint saját maguk részéről, mert sokszor a lányok legkritikusabbak a teljesítményükkel szemben. Az látszott a mérkőzéseken, hogy amikor a felnőttben szereplő játékosok tudtak több-kevesebb szerepet vállalni a meccsen, akkor fel tudták venni a lányok az ő tempójukat és tudták követni őket, de a bajnokság célja nem az ő játszatásuk, hanem a fiatalok számára a tapasztalatszerzés volt eddig is és ezután is ez így lesz. Ez lehet, hogy most még több elveszített mérkőzést fog eredményezni, de hosszútávon profitálni fognak a játékosok belőle. Köszönöm szépen a lányoknak a munkájukat, én sokat kaptam tőlük ebben a félévben is már, remélem ők is hasonlóképpen gondolják. A szünetre mindenkinek jó pihenést és feltöltődést kívánok, januártól újult erővel fogjuk folytatni a megkezdett munkát.