A dobogót nem is, a szívünket megnyertétek!

OKTAT60 – Hatvani KSZSE kezdő csapata: Mundruczó – Hegedűs, Szarvas Ádám 1, Blazsek 8, Major 3, Tatár 1, Horváth
Cserék: Kovács, Rácz, Szarvas András, (kapus), Tihaméri 1, Borbély 2(1), Nagy, Ledacs-Kis 4, Hegyi 4, Veláncsics,
Mérkőzést vezette: Felhő Ferenc, Öcsi Tamás
Nézőszám: 150 fő
Kiállítások: 12. ill. 8. perc
Hétméteresek: 4/4 ill. 1/1

Felnőtt férfi csapatunk vasárnap idegenben játszotta a 2016/2017. bajnokság utolsó mérkőzését, a Gödöllői KC ellen.

Ezen az érzelmekkel túlfűtött, rendkívül izgalmas összecsapáson végül egy góllal alulmaradtunk ellenfelünkkel szemben. Együttesünk teljesítményére azonban nem lehet a panasz, hiszen szívüket-lelküket beleadva küzdöttek a játékosok a mérkőzés folyamán. Ennek a vereségnek következménye, hogy az NB II-es férfi felnőtt bajnokság északi csoportjának harmadik helyéről, az ötödik helyére csúszott le együttesünk.

Az előző szezonban is az 5. helyet sikerült megszereznünk, ami fantasztikus bravúrnak számított, hiszen csapatunk ekkor került vissza az NB II-be. Ezt a célt tűzte csaptunk ki egyesületünk elnöksége a szezon megkezdése előtt, amit sikerült is teljesíteni. Minden tekintetben reális volt tehát az erre a szezonra kiűzött cél, de az utóbbi hetek kiegyensúlyozott jó teljesítménye alapján azért reménykedtünk egy dobogós helyezés elérésében.
Bővebb elemzést, értékelést a szezonról hamarosan közölni fogunk!

Az első félidő kezdetén talán túl nagy volt a „teher” fiaink vállán, amit nehezen viseltek. Közismert, hogy amennyiben ezen a meccsen győzünk, más csapatok eredményétől függően akár a 2. helyezést is megszerezhettük volna. Sajnos ellenfelünk 8 gólos különbséget tudott kiharcolni az első játékrész végére, a rossz védekezésüknek és pontatlanabb támadás-befejezésüknek köszönhetően. Defenzív játékunk ekkor nem volt a tőlünk megszokott kemény és fegyelmezett formában, így ezzel tulajdonképpen egy félidőnyi előnyt adtunk a gödöllőieknek, amit ők könyörtelenül ki is használtak.

Második félidőben azonban erőt kaptak játékosaink, és egy lehengerlő teljesítménnyel kis híján sikerült a 8 gólos hátrányt ledolgozniuk a végére. Rácz Csaba – a csapat kapitánya – beállásának és a kapuban bemutatott elképesztő bravúrjainak hála megszilárdítottuk védekezésünket, miközben támadásaink rendre góllal fejezőtek be. Az utolsó támadást is mi vezettük, de sajnos már a döntetlent nem tudtuk kiharcolni.

Csapatunk az összecsapás alatt igazán azt érezhette, hogy szinte otthoni környezetben játszik, hiszen szurkolóink buzdítása fergeteges hangulatot teremtett a helyszínen. A dobokkal, kürtökkel, és egyéb hangulatfokozó eszközökkel felszerelt rajongóink fölényes „győzelmet” arattak a csarnokban, hiszen ellenfelünk szurkolói meg se bírták közelíteni azt a teljesítményt, amit a hatvani közönség prezentált a helyszínen. Megközelítőleg 90-100 ember kísérte el csapatunkat a gödöllői mérkőzésre, míg a teljes nézőszám kb. 150 fő volt, ez jól mutatja szurkolóink összetartó erejét. A külön busz indításának kezdeményezése is elérte célját, hiszen jó néhány embert sikerült az összecsapásra elszállítanunk. Szurkolóink száma helyi rendezőket is meglepte, hiszen a-hoz, hogy az előírásoknak eleget tegyenek – nézőszám/rendező – szervezőket kellett a helyszínen „verbuválniuk”.
Egyesületünk, és a fiúk nevében is köszönjük az elképesztő szurkolást, és azt a csodálatos hangulatot, amivel motiválták, buzdították a srácokat a mérkőzés alatt, illetve az egész szezon során.