Edzőmérkőzés a Budakalász csapatával

Férfi felnőtt csapatunk elkezdte a bajnokságra való felkészülést, melyhez hozzátartoznak az edzőmérkőzések is. 2020. augusztus 07-én az NB I-es Budakalász csapatával mérkőztek meg.

A baráti mérkőzésen sajnos egy sérülés is történt. Csapatunk játékosa, Vad Zsigmond kézközépcsont törést szenvedett.

A mérkőzésről a csapat edzője, Bárány Zsolt számolt be:

„A Budakalász egy NB I-es csapat, új edzővel, új játékosokkal, új lehetőségekkel. Játszottunk ellenük egy nagyon komoly mérkőzést, ahol két góllal maradtunk alul. Úgy gondolom, hogy két góllal kikapni egy NB I-es csapattól, nem szégyen. Az viszont szégyen jó pár játékosra nézve, hogy nem fogják fel azokat a dolgokat, hogy egy mérkőzés az első perctől, a 60. percig tart. Nincs olyan, hogy adok az ellenfélnek húsz perc előnyt, és „elkönnyelműsködöm” a dolgokat. Ez látszott sajnos a mérkőzés első felében, és utána némi dorgálás és átszervezés után, de főleg fejben, elindult a szekér, és a második félidőt sikerült nagyon komolyan megnyernünk. Azt gondolom, hogy 6-7 gólos hátrányból feljönni X-re nem kis teljesítmény, és le a kalappal a srácok előtt, mert ha ilyet tudunk, akkor ezt tudatosítani kell. Itt nem a fizikális dolgokon van már a hangsúly, hiszen azt bírjuk, de azt nem értem, hogy miért kellenek a konfliktusok, és miért kell megvárni azt, hogy megszólaljon a fejekben a vészcsengő. Ez a bajnokságban súlyos pontokba kerülhet, hogyha valaki nem nő fel a feladathoz.„