Hanyi Travel Heves SE – OKTAT60 – Hatvani KSZSE 25:23 (10:10)

Helyszín: Heves, Városi Sport és Rendezvény csarnok
Mérkőzést vezette: Dohány József, Nagy László
Nézőszám: 300 fő
HKSZSE csapata: Rácz Csaba, Horváth Roland, Blazsek Milán 7, Major Attila 3, Hegedűs József 4, Hegyi Péter 2, Borbély Zoltán 1, Ledacs-Kis Róbert 1, Kovács Tibor, Veláncsics Gábor, Mundruczó Dániel, Tóth Krisztián, Tatár Péter, Nagy Gergely 5, Tihaméri Zalán Márk, Szarvas András
Kiállítások: 6 perc ill. 1 kizárás

Csapatunkra hétvégén egy igazi megyei rangadó várt, ahol a Hanyi Travel Heves SE csapata ellen léptünk pályára. Végletekig szoros összecsapást játszottunk, végül azonban, ha csak egy kicsivel is, de alulmaradtunk az ellenféllel szemben. Sajnos a mérkőzésen Kedves László vezetőedzőnek nélkülöznie kellett Szarvas Ádám játékát, akinek sérülésből fakadó hiányát a csapat meg is érezte, és nem tudta az eddig megszokott jó formáját hozni a hevesiek ellen. Az első félidő – és az egész mérkőzés – egyaránt nagyon kiegyenlített volt, a csapatok fej-fej mellett haladtak, az eredmény 10:10 lett. Ezt alapvetően fiatal kapusunk, Szarvas András nagyszerű játékának, időnként bravúros teljesítményének köszönhettük. Sajnos támadásaink rendre pontatlanok voltak és így a vendéglátó csapatnál átlagos teljesítményt nyújtó kapust is „naggyá tudtuk tenni”.

A második félidőt nagyszerűen kezdtük, hiszen perceken belül már 3 góllal is vezettünk, azonban Major Attilát számunkra érthetetlen módon  piros lappal sújtották, így kizárták a további játékból. Csapatunkat ez  érzékenyen érintette és sajnos az eset után az ellenfél játéka sokkal lendületesebb lett. Az egyenlítés után megszerezték a vezetést is, és hiába szereztük vissza, sajnos megtartani nem tudtuk az 1-2 gólos előnyünket. A végjátékban a csapatunkat súlytó, időnként már-már érthetetlen, folyamatos kiállítások után nem volt esélyünk a győzelem megszerzésére. A találkozó 25:23 eredménnyel zárult.

Kedves László, a csapat vezetőedzője elmondta: „Végig egyenrangú mérkőzés volt, és hatalmas küzdelmet, és nyerni akarást láthattunk a srácoktól a pályán, de sajnos a végjátékban alulmaradtunk. Még szorosabbá vált a bajnoki tábla állása, hiszen van három 23 pontos, valamint két 22 pontos csapat, és az utolsó két mérkőzésen fog el dőlni, hogy ki hol fog végezni a tabellán. Sajnos az első két hely már ”elkelt”. A harmadik helyért fogunk a továbbiakban versenyezi, amiért hatalmas küzdelem folyik, mivel erre a pozícióra rajtunk kívül még 5 csapat van versenyben.”

A mérkőzés után a csapatot elkísérő mintegy 30-40 hatvani szurkoló tapssal köszönte meg a játékot. A szurkolói busz/buszok szervezése jó ötletnek bizonyult, mert így azok is el tudtak jönni, bíztatni a fiúkat, akiknek erre egyébként nem lett volna más módon lehetőségük. A jövő heti gödöllői mérkőzésre ismét megszervezzük, jelentkezni a facebook-on megjelölt időben, helyen és formában lehet majd. Kérünk mindenkit, hogy ugyanúgy hozzanak majd a buzdításhoz szükséges eszközöket, mint ahogyan most is tették, hiszen hangerőben alig maradtunk alul a mintegy háromszoros „túlerőben” lévő hazai szurkolótáborral szemben.