Juhász’99 Füzesabonyi SC – OKTAT60 Hatvani KSZSE 24:26 (11:12)
Aczél Attila / Bartha Zoltán
OKTAT60 Hatvani KSZSE
Hudák – Pintér 2, Szarvas Ádám 2, Buday 2, Vad 1, Molnár Kristóf, Horváth 4 (4)
Cserék
Szarvas András (kapus) – Major, Nagy, Veres 4, Blazsek 4, Borbély, Varjú 4, Padla 3, Tóth

Férfi felnőtt csapatunk az OKTAT60 Hatvani KSZSE, 2018. november 24-én (szombaton) játszotta soron következő bajnoki mérkőzését a bajnokság még akkori első helyezettjével a Juhász’99 Füzesabonyi SC csapatával. Fiaink 24-26-os győzelemmel jelenleg a tabella első helyén szerepelnek.

A mérkőzésről a csapat edzője, Bárány Zsolt és a csapat játékosa, Blazsek Milán számolt be:

Blazsek Milán
játékos

Egy igazi nagy derbi volt ez a mai. Mi csak nyolc meccset játszottunk, Ők kilencet, így voltak eggyel előttünk. Tudtuk, hogy Füzesabony nagyon jó, hiszen csak egy vereségük volt, mondjuk pont attól, akit múlt héten mi 12 góllal győztünk le. Nagyon furcsán kezdődött a mérkőzés, körbe se néztünk és a Mesternek máris időt kellett kérnie.
Igen-igen, erre készültünk mi is, hogy egy nagyon erős csapat fogad majd minket, hazai pályájukon. Az elején nem koncentráltunk, nagyon sokat hibáztunk, 10 perc alatt csak két gólt tudtunk lőni. Az nagyon kevés volt.

Igen, lehetett látni, hogy mindkét csapat nagyon igyekszik a védekezésre koncentrálni. A második félidő 12. percében mentünk el két góllal. A Mester el is mondta, hogy ott belenyúlt a játékba, olyan értelemben, hogy kicsit gyorsítani szerette volna. Te és Varjú Peti akkor jöttetek be. Milyen volt bejönni ebben a feszült helyzetben?
Nagyon jó volt, én itt játszottam 3 évet, tudom, hogy milyen itt a hangulat, milyen a közönség. Erre számítottam.

Nagyon jól szálltál be, hiszen a nagyszerű passzaidon túl, hasznos és látványos gólokat is szereztél.
Igen, összejött, amit szerettem volna, amit tudtam kiadtam magamból, örülök, hogy így sikerült.

Lehetett érezni a 20. perc környékén, hogy nem fogjuk elengedni a meccset. Te hogy érezted?
Én egy percig sem éreztem azt, hogy itt bármi is veszélyben lenne. Úgy éreztem, hogy mi uraltuk a mérkőzést, az elejét leszámítva.

Jövő héten Salgótarjánba megyünk.
Az erős mérkőzés lesz. Legalábbis arra számítok, főleg idegenben. Ugyanilyen erős, masszív csapat, mint a jelenlegi vendéglátónk.

Sikeres felkészülést a jövő hétre, most pedig jó ünneplést!

Bárány Zsolt
Edző

Mester, 24:26 lett a végeredmény a mi javunkra, ami azt jelenti, hogy miénk a két pont. Azt viszont meg kell vallani, hogy számunkra elég furcsán, kellemetlenül indult ez a mérkőzés.

Véleményem szerint talán bent maradtunk az öltözőben, vagy nagyon álmos hangulatban érkeztünk. Ezért már az 5. percben időt kellett kérnem, hogy picit rendet tegyek a fejekben, ami sikerült is. Igaz, hogy ez egy kis erőfeszítést vett ki a csapatból, hogy fel kellett zárkózni, ugye „éljen-éljen 4:0” ahonnan feljöttünk, megfordítottuk a meccset. Itt jegyezném meg, hogy megint a csapategység, a küzdeni tudás és az akarás hozta a győzelmet, nem pedig a szép játék.

Lehetett látni, hogy mindkét csapat igyekszik komoly figyelmet fordítani a védekezésre. Az első félidő alapján nem is volt egy gólzáporos mérkőzés.
Abszolút nem. Az első félidőben azt hiszem tíz gól környékén voltunk. Az tény, hogy két nagyon jó erőből álló csapatról van szó. El kell mondjam, hogy minden tiszteletem Füzesabonyé. Nagyon jó és fiatal játékosok, nagyon dinamikusan játszanak. Muszáj megküzdeni minden egyes pontért, gólért. Ők még azért vihetik többre is itt a bajnokságban. Ez a mérkőzés egy nagyon nagy vízválasztó volt számunkra. Itt az őszi szezon kirajzolódik, a nagy riválisokkal lépéselőnybe tudunk kerülni. Jövő héten Salgótarjánba megyünk, de nekik jelenleg három vereségük van és tavasszal ők jönnek hozzánk.

Emlékeim szerint a második félidő 12. perce körül mentünk el két góllal, de úgy vettem észre, mintha ott változtattál volna a taktikán is, mert az átlövések helyett inkább a betörések mentek jobban.
Muszáj volt felgyorsítani a támadást, mert nagyon lassúak voltunk.

Varjú Petivel és Milánnal valóban felgyorsult a játék. Ellenfeleink nem tudták lekövetni a változást.
Így van, fel kellett gyorsítani. Plusz egy örömteli dolog, hogy Padla Józsi egyre szebben és jobban kezd integrálódni a csapatba. Ő még azért nem a régi, de meccsről meccsre lehet érezni, hogy jobb a teljesítménye. Elég hamar be fog illeszkedni a csapatba, így még nagyobb repertoárral tudunk majd játszani.

Szarvas Ádám lényegesebben kevesebbet játszott. Az elején pályán volt, de utána nem láttuk. Mi történt vele? Csak nem sérült meg?
Sérülésről szó sincs, viszont erős fejfájás gyötörte. Szerintem most jön ki rajta valami vírus. Látszott is rajta, hogy valami nincs rendben, ezért cserét is kért.