OKTAT60-Hatvani KSZSE – Gödöllői KC – 31-31 (15-15) | 2016. 12. 11.

Férfi csapatunk 15-15-ös félidő után 31-31-es végeredménnyel zárta a Gödöllő KC elleni őszi szezon utolsó mérkőzését. Ellenfelünknek és nekünk sem módosult a tabellán elfoglalt helyünk, miután a Gödöllő a 3.helyen, mi pedig a 7. helyen zártuk az idényt. Az első percektől látni lehetett, hogy ez egy ki-ki mérkőzés és ha valami csoda nem történik, tipikus egy gólos különbségű mérkőzés kezdődött. A küzdelem gyakorlatilag végig fej-fej mellett zajlott, igazan egyik csapat sem tudott megnyugtató előnyt szerezni. A mieinken már lehetett látni a szezon végi fáradtságot és azt is, hogy „rövid a kispadunk”, esetenként cserével sem tudtuk felfrissíteni a játékot. Rendkívül kemény mérkőzés volt, hiszen mi sem jelzi ezt jobban, mint azt, hogy játékosuknak Veláncsics Gábornak – megítélésünk szerint egy tipikus piros lapos büntetendő szabálytalanság után- nyolc helyen tört el az orra. Csapatunk elszántságát, győzni akarását ugyanakkor mi sem jellemezte jobban, Gábor az első félidő végén történt sérülése után, a meccs végére visszajött és az, hogy kettős emberhátrányból is képesek voltunk gólt lőni. Mindez azonban kevés volt a győzelemhez, és hiába támadtunk az utolsó 35 másodpercben, a győzelmet már nem tudtuk megszerezni.
Ezen a héten még levezető edzések lesznek, majd januárban kezdődik meg felkészülés a tavaszi szezonra. Férfi csapatunknak első komolyabb megmérettetése, február 4-5.-én megrendezésre kerülő „OK-TAT-60 kupa” lesz, ahol a meghívás alapján hat csapat fog részt venni. Az elmúlt évben hagyomány teremtés céljából megrendezett torna is jól szolgálta csapatunk felkészülését a bajnokságra.

Fotó: Báti István