OKTAT60 Hatvani KSZSE – Nyírbátori SC 26:20 (10:8)

165 fő
OKTAT60 Hatvani KSZSE
Szarvas András – Pintér 2, Szarvas Ádám 1, Buday, Vad 2, Blazsek 2, Horváth 7 (2)
Cserék
Hudák (kapus), Borbély 2, Veres 2, Major 1, Répási 2, Nagy Gergely, Varjú 4, Molnár Kristóf, Tóth Máté 1
Kiállítások
2 ill. 6 perc
Hétméteresek
2/2 ill. 6/2

Férfi felnőtt csapatunk szeptember 22-én a Nyírbátori SC csapatával mérkőzött meg. Tudtuk, hogy ez egy nehéz mérkőzés lesz, mert ellenfelünk nem csak jó csapat, hanem eredményes is, nem véletlenül lett az előző szezonban a bajnokág ezüstérmese. Az első félidőben ők szerezték az első gólt, de azt követően végig mi irányítottunk és vezettünk is 1-2 góllal. A második félidőben az előnyünk még nagyobb volt, amikor már 10 góllal vezettünk, de a végeredmény 26:20 lett a mi javunkra.

A mérkőzésről a csapat játékosa Vad Zsigmond és a csapat edzője Bárány Zsolt számolt be:

VAD ZSIGMOND
játékos

Egy kemény mérkőzésen vagyunk túl, hiszen az Észak-keleti bajnokság előző szezonjának második helyezettjét fogadtuk. Milyen volt játékosként a mérkőzés?
Igen,ez egy nagyon kemény mérkőzés volt. Zsolti is felkészített minket, hogy végig vegyük komolyan a mérkőzést, mert ellenfelünk eredményei magukért beszélnek, nem véletlenül szerezték meg a bajnokság második helyezését. Nagyon kemény és nehéz ellenfelek voltak annak ellenére, hogy a mérkőzésben volt olyan időszak, amikor jelentős előnyre tettünk szert.

Az első félidőben is vezettünk, a másodikban pedig növeltük az előnyünket. Úgy éreztem, hogy folyamatosan a kezünkben tartottuk az irányítást.
Szerintem is a kezünkben tartottuk végig az irányítást, talán egy kicsit nem melegedtünk be a mérkőzésre, nehezen vettük fel a fordulatot. A második félidőre úgy jöttünk be, hogy döntsük el minél hamarabb, mert ha a végjátékban lesz szoros a meccs, akkor ez a csapat bármire képes és nem akartuk elveszíteni ezt a két pontot.

BÁRÁNY ZSOLT
edző

Mester két kemény mérkőzésen vagy túl a mai napon, mint edző. Milyen voltak a mérkőzések?
Elsősorban az ifinek is gratulálnék, így meg tudtuk csinálni a múlt heti szép sikerünket, így hat pontosak lettünk. Tudtuk, hogy a tavalyi második helyezett csapatról van szó, akik nagyon jó játékerőt képviselnek. Nem mondom, hogy nem tartottam kicsit tőlük, de a csapatunktól mindenképpen a két pont megszerzését vártam el, ami sikerült is.

Az első és a második félidőben szinte két különböző felállású csapatot láttunk, szinte sorcserét hajtottál végre. Mi volt ennek az oka?
Egyértelmű, hogy van játékos és játékos közti különbség. Tudásbéli, méretbéli, súlybéli, fizikális különbségek. Nincsenek a régi játékosaink eléggé felpörögve illetve akik kevesebbet játszottak, azoknak próbáltam lehetőséget adni. Úgy gondolom, hogy játékba kell lendüljön minden játékos. Célom az, hogy ne lehessen érezni egy-egy cserénél, hogy jobb, vagy gyengébb a pályán lévő játékosok teljesítménye. Tartósan, folyamatosan és egyformán kell teljesítenie minden játékosnak, és a csapatnak is. Úgy gondolom, hogy a játékkal igazából már nincsen probléma, de számomra sok technikai problémát vétettünk és bizony a helyzet kihasználásokkal sem voltam megelégedve. Ezek a hibák, amiket említettem elsősorban azoknál a játékosoknál jöttek elő, akik kevesebbet játszottak, tehát igyekszem mindenkinek folyamatos játéklehetőséget biztosítani.

Jövő hét, hova megyünk, mit tudunk az ellenfélről?
A világ legnehezebb csapatához megyünk, világbajnoki döntőre készülünk. Minden meccset így kell felfogni, másképp nem lehet, mert megüthetjük a bokánkat. Valójában Nádudvarra megyünk az előző évi bajnokság negyedik helyezettjéhez.