RÉV TSC – OKTAT60 Hatvani KSZSE 32:27(15:14)

Helyszín: Budapest, Lőrinci Sportcsarnok
Játékvezetők: Ács Zsolt, Báder Róbert
Nézőszám: 40 fő
HKSZSE: Mészáros (kapus), Répási 8(5), Szarvas Ádám 3 , Major 3, Vad 1, Blazsek 4, Horváth 5
Cserék: Szarvas András (kapus) Nagy, Ledacs-Kis 1, Borbély 1, Varjú 1, Tihaméri, Hegedűs
Kiállítások: 10 ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/3 ill. 6/6

Férfi felnőtt csapatunk lejátszotta ötödik bajnoki mérkőzését a Rév TSC ellen, idegenbeli környezetben. Október 21.-én (szombaton) megrendezett találkozón fiaink még mindig nem tudták a szezon elején megszokhatott jó formájukat hozni, így az ellenfelünk 5 gólos győzelmet aratott felettünk.

Együttesünk az első félidő során már rengeteg ziccert hagyott kihasználatlanul, ami mellé társult az újra előjövő védekezésbeli problémáink. Ezeknek köszönhetően a saját helyzeteit kihasználó ellenfelünk átvette a mérkőzés irányítását, és az első félidő végére 1 gólos vezetést harcolt ki magának. A félidei eredmény 15:14.

A második félidőben aztán csapatunk elkezdett kapkodni, túl korán próbáltuk a támadásainkat befejezni, melynek köszönhetőn a biztos helyzeteket is kihasználatlanul hagytuk. Védekezési hibáink a második játékrészre is „elkísértek” bennünket. A Rév csapata ezt megérezve, és a hibáinkat kihasználva megszerezte a győzelmet és az ezzel járó két pontot is. A végeredmény 32:27.

Legalább ilyen fájdalmasan érint bennünket, hogy kapusunk Mészáros Péter is megsérült a második félidő közepén. A héten, orvosi vizsgálatokon vesz részt, ez után dől el, hogy mikor csatlakozhat újra csapatunkhoz.

Csapatunk balszélsője Horváth Roland szerint, a nagy bizonyítási vágy rá nyomta a bélyegét a teljesítményünkre:
Előzőleg is egy nagyon küzdelmes mérkőzésre számítottunk, ez sokszor támadásban rá is nyomta a bélyegét a teljesítményünkre. Mindenki nagyon akart, de sajnos védekezésben nem jöttek össze a dolgok és ehhez hozzájárultak a kiállítások, a ziccerek kihasználatlanul hagyása, valamint meg nem értett szituációkban a nem a mi javunkra ítélt esetek. Nincs mit tennünk csak előrre nézni és menni tovább, próbáljuk ezt csapatként kijavítani.”

Kedves László az együttesünk vezetőedzője elmondása alapján, az ellenfelünk jobban ki tudta használni a helyzeteit, mint mi:
„Az első félidőben négy ziccert hagytunk ki, csak a szélekről. A második félidőben aztán kapkodtunk, gyorsan elvállaltuk a helyzeteinket, amiket nem lett volna szabad. Ezen felül maradt még jó néhány helyzet kihasználatlanul. Védekezésben ismét elkövettünk jó néhány amatőr hibát, amiket edzéseken végre tudunk hajtani, de itt a mérkőzésen pont az ellenkezőjét csináljuk.”

„Az 5 gólos vereséget annak tulajdonítom, hogy ők sokkal jobban kihasználták a helyzeteiket, illetve ziccerekben nem hibáztak annyit, mint mi. Remélem, hogy Mészáros Péternek, a kapusunknak a sérülése nem lesz komoly és gyorsan vissza tud térni a hozzánk. Nagyon érzékenyen érintett bennünket a kiesése, nehéz lesz pótolni őt.
Sajnálom, mert több volt ebben a mérkőzésben, nem, hogy egy 5 gólos vereség, hanem akár a döntetlen, de akár 2 pont megszerzés is benne volt a csapatban! „

Célunk a dobogó továbbra is?

„Így van célunk továbbra is a dobogós helyezés megszerzése!
Habár tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzéseink lesznek, most a Rév elleni is ehhez tartozott. Nem lesz könnyű otthon a Budakalász, idegenben a Salgótarján és még sorolhatnám a többi összecsapást is. Minden egyes mérkőzés más-más, egyik se könnyebb a másiknál. „

„Remélem, hogy a legközelebbi hazai mérkőzésünkre már rendesen össze tudunk állni, meg lesz az egész csapat, mert most sajnos csak 12 darab mezőnyjátékosom volt.”

Csapatunkra most egy hét pihenő vér, hiszen a hétvégén nem rendeznek mérkőzést az NB II-es bajnokságban. Így fiainknak van idejük kijavítani a hibáikat, illetve helyrehozni azt az egyensúlyt, amit a bajnokság elején láthattunk tőlük. A két hét múlva esedékes Budakalász elleni hazai találkozó felvezetőjét a jövőhéten olvashatjátok.