Salgótarjáni Strandépítők KC – OKTAT60 Hatvani KSZSE 25:27 (11:8)

Helyszín: Salgótarján Városi Sportcsarnok
Időpont: 2017. Április 02., vasárnap 16:00
Mérkőzést vezette: Babicz Gábor, Haskó Tamás
Nézőszám: kb. 150 fő
HKSZSE kezdőcsapata: Mundruczó – Hegedűs 1, Szarvas Ádám 2 ,Blazsek 4, Major 9(1), Tatár 3, Horváth 3(1)
Cserék: Kovács, Rácz, Szarvas András, (kapus), Tihaméri,, Borbély 2(1), Nagy, Ledacs-Kis 1, Hegyi 2, Veláncsics,
Kiállítások: 10 ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/1 ill. 4/3

Egy óriási rangadót sikerült megnyernünk Salgótarjánban. Mind a két csapat nagyon elszánt volt, így egy nagyon aktív, izgalmas játéknak lehettünk tanúi.

Az első félidőben a Tarján jobban ki tudta használni a hibáinkat, a második félidőben azonban már egy sokkal motiváltabb, jobban, tudatosabban játszó hatvani csapatot látott a közönség. A meccs végeredménye egy megérdemelt hatvani győzelem lett. Sikerünket a második félidőben javuló védekezésünknek köszönhettük. A találkozó igazi fordulópontja 23:23 állásnál volt, amikor hosszú ideig nem született gól, és ebből a helyzetből nekünk sikerült megszerezni a vezetést.  Emiatt ellenfelünk lélektani hátrányba került, mivel korábban rendszerint 3-4 góllal vezettek.

Nem volt egy egyszerű mérkőzés, hiszen a meghatározó játékosaink nem nyújtották a mérkőzés elején azt a kimagasló teljesítményt, amit szoktak. Csapatunk összességében azonban óriás küzdeni akarásról tett tanúbizonyságot és a második félidő utolsó 10 percében nyújtott nagyszerű teljesítményével megérdemelten szerzett győzelmet. Ezzel az eredménnyel megerősítettük a tabellán elfoglalt harmadik helyezésünket.

A mérkőzésre körülbelül 150 ember látogatott ki, akiknek közel ötöde volt hatvani. Szurkolóinknak ezúton is szeretnénk megköszönni, hogy elkísérték a csapatot és buzdították a fiúkat! Különleges élmény tétmérkőzést játszani egy ilyen sportcsarnokban, hiszen maga a hangulat is sokkal monumentálisabb. Ezt persze még a közönség is tudja fokozni, mint például a salgótarjáni szurkolók dobokkal, trombitákkal, ami egy komoly lökést adhat egy csapatnak. Reméljük hamarosan a mi csapatunk is ehhez hasonló, saját sportcsarnokban játszhatja a hazai mérkőzéseit!