TFSE – OKTAT60 Hatvani KSZSE 32-30,(15-16)

Helyszín: Budapest Kerék utca 18-20.
Mérkőzés játékvezetői: Bacs József, Váltó Ádám Tamás
Nézőszám: 60 fő
HKSZSE: Mészáros – Kedves 5, Szarvas 2 , Varjú 5, Borbély 2(1) , Blazsek 7, Horváth 1
Cserék: Mundruczó (kapus), Répási 4, Vad, Rutka 3, Ledacs-Kis, Major 1, Tatár, Tihaméri, Hegedűs
Kiállítások: 8 ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/3 ill. 2/1

Férfi felnőtt csapatunk az OKTAT60 Hatvani KSZSE elszenvedte első vereségét a szezon során. Fiaink Budapesten vendégszerepeltek, ahol a TFSE együttesével csaptak össze. Sajnos a tavalyi bajnoki idény „mumusa” idén is elkísérte a csapatot, hiszen a győzelemért járó 2 pontot megint elvették tőlünk.

A két győzelem után magabiztosan érkeztünk ellenfelünk otthonába, ahol az első félidőben még minden úgy alakult, ahogy tervezte a csapat. Első perctől kezdve irányítottuk a mérkőzést, folyamatosan 2-3 góllal vezettünk, ami a sajnos a félidő végére 1 gólosra csökkent.
Félidei eredmény: 15:16

A második játékrészben azonban teljesítményünk visszaesett. Támadásainkat rendre nem bírtuk góllal befejezni, több mint 10 ziccert hagytunk ki a mérkőzés ideje alatt. Ennek az lett az eredménye, hogy egy nyerhető összecsapáson, ahol dekoncentráltan sok hibával játszottunk, alul maradtunk.  A végeredmény 32:30

Csapatunk vezetőedzője Kedves László, az alábbi mondatottak értékelte a találkozót:

„Van mögöttünk egy TFSE mérkőzés, ahol sajnos nem mondható, hogy ellenfelünk volt a jobb, hiszen önmagunkat vertük meg 2 góllal. Az első félidőben rengeteg sok hibával játszottunk és sebezhető pontot hagytunk a szélről, a beállósból, valamint lerohanásból. A második félidőben is szintén volt egy két ilyen szituáció. Több mint 10 ziccert hagytunk ki, emellett taktikailag nagyon fegyelmezetlenek voltunk nem csak a pályán, de a pályán kívül is. Ezek összessége okozta a mai napi vereségünket.

Úgy gondolom, hogy a fejeket kicsit helyre kell rakni, annak érdekében, hogy legközelebb ilyen keserű érzés ne legyen a következő mérkőzés után. Csak annyit tudok mondani, hogy a TFSE kihasználta a mi gyengeségeinket, pedig nekünk kellett volna az ő gyengeségeiket kihasználnunk, de ez most nem sikerült. Nagyon sajnálom! „

Csapatunk ezzel a vereséggel a tabella negyedik helyére csúszott le, ahol rajtunk kívül még 4 csapatnak is szintén négy pontja van, így kezd a bajnokság egyre szorosabbá válni.

Együttesünk következő mérkőzését október 14-én (szombaton) vívja az újonc Solymári SC ellen, hazai pályán 16:00-kor. Kérünk minden szurkolót, hogy látogasson ki a helyszínre, és biztassa és buzdítsa fiainkat, hiszen most van a legnagyobb szüksége a csapatnak, a hatvani szurkolók támogatására.