CYEB Budakalász U22 – OKTAT60 Hatvani KSZSE 27-32,(14-17)

Helyszín: Budakalász, Sportcsarnok
Mérkőzés játék vezetői: Acsai László, Haskó Tamás
Nézőszám: 100 fő
HKSZSE: MÉSZÁROS – Répási 4, Szarvas , Major 2, Vad , BLAZSEK 11(3), Horváth 4(1)
Cserék: Mundruczó (kapus), Borbély 3(2), Rutka 2, Ledacs-Kis 1(1), Tatár 1,Tihaméri , Nagy, Varjú 3, Kedves 1
Kiállítások: 6 ill. 16 perc
Hétméteresek: 9/6 ill. 10/7

Felnőtt férfi csapatunk tovább robog a 2017-2018-as szezonban, hiszen már második győzelmét aratta a hétvégén CYEN Budakalász U22 ellen. Az idegenben lejátszott találkozón fiainknak egy fiatal és rendkívül tehetséges együttest sikerült maguk alá gyűrniük egy izgalmas és lendületes találkozón. A fentieket mi sem bizonyítja jobban, mint hogy egy NB I-es kézilabda együttes utánpótlás csapatát sikerült legyőznünk, ahol NB I-es kerettag is játszott.

Csapatunk már az első félidőben kezébe vette az irányítást, és már az első perctől kezdve mi diktáltuk a mérkőzés tempóját. Támadásaink rendre góllal végződtek, bár néhány alkalommal sajnos pontatlanok voltunk és a befejezések hiányoztak. Ettől függetlenül uraltuk a találkozót már az első játékrészben, mint védekezésben, mind támadásban. A félidei szünetre 14:17 gólos előnnyel vonulhatott a csapat az öltözőbe.

A második félidőben a kezdési hibákat sikerült kiküszöbölnünk, védekezésünk még szorosabb és egységesebb lett, míg támadásainkban sikerült kreatívabb és eredményesebb játékot produkálnunk. Ezek mellé társultak azok remek kapusteljesítmények is, amit hálóőreink bemutattak az egész játék idő alatt. Győzni akarásunkat mi sem bizonyította jobban, mint azok az esetek, amikor emberhátrányból sikerült három, illetve a másik büntető idő alatt két gólt szereznünk.
A végeredmény így egy megérdemelt 27:32-es győzelem. Ezzel csapatunknak sikerült megőrizni a második helyezést az NB II férfi felnőtt bajnokság északi csoportjában.

Kedves László, a csapat vezetőedzője a találkozó után stábunknak elmondta:

Ebben a kiegyensúlyozott bajnokságban minden egyes mérkőzésnek megnyerése fontos, főleg az idegenben szerzett pontoknak van még komolyabb jelentősége. Egy olyan Budakalász ellen léptünk ma pályára, akik még fiatalok, de rendkívül tehetségesek, így nekik minden találkozó igazán jó tanulási lehetőség a szezonban. A mérkőzésről röviden azt tudom elmondani, hogy az első félidőben sikerült már megszereznünk a vezetést, és ezzel együtt a mérkőzés tempóját és kimenetelét is mi irányítottuk. Sajnos párszor elhalasztottuk olyan lehetőségeket, amit ilyen szituációban be kell fejeznünk, de ezt a közeljövőben szeretnénk kijavítani, hiszen még nagyon az elején vagyunk a szezonnak, még hosszú és küzdelmes időszak vár ránk.
Szeretnék gratulálni a csapatomnak, hiszen az első perctől kezdve kontrolálták a találkozót és azokat a technikai utasításokat, amit kértem, rendre teljesítették, és mindenki saját maga hozzá tudott tenni azt a pluszt, amivel megtudtuk nyerni ezt a mérkőzést.”

Csapatunk legközelebb a TFSE csapatához látogat, akik ellen helyrehozhatjuk a tavaly elszenvedett „sérelmeket” és elhullajtott pontokat. Kérünk minden HKSZSE szurkolót, hogy ha tehetik, akkor látogassanak ki a mérkőzésre, és drukkoljanak fiainknak, hiszen a szezon egyik legfontosabb mérkőzése vár együttesünkre!

Hajrá Hatvan! Hajrá OKTAT60 Hatvani KSZSE!