Hazai pályán a kötelező győzelem… – OKTAT60 Hatvani KSZSE – Berettyó MSE 33:23 (16:10)

Hatvani KSZSE
Hudák – Pintér 5, Szarvas Ádám 2, Varjú 2, Vad 5, Blazsek 1, Horváth 5 (2)

Cserék
Szarvas András (kapus) – Buday 2, Borbély 2 (1), Veres 1, Major 1, Nagy, Molnár, Tóth, Répási 5

Férfi felnőtt csapatunk az OKTAT60 Hatvani KSZSE 2018. október 21-én (vasárnap) játszotta soron következő bajnoki mérkőzését hazai pályán a Berettyó MSE csapata ellen.

A mérkőzésről Szarvas Andrást a csapat kapusát, valamint a csapat edzőjét Bárány Zsoltot kérdeztük.

Szarvas András
játékos

A Berettyó MSE csapatát fogadtuk, akik igaz, hogy a tabella utolsó helyén vannak, de így sem lehetett biztosra menni, hiszen ebben a csoportban minden megtörténhet. Hogyan értékeled a mérkőzést?
Belülről nehéz volt átélni. Az elején, amikor bejöttem nem kezdtem valami jól, de későbbiekben próbáltam kompenzálni ezt, úgy érzem sikerült.

Időnként hullámzott a védekezésünk. Te, mint kapus, ezt hogy érezted?
Igen én is éreztem, de megpróbáltam ellene tenni. Ez nem minden esetben jött össze, de próbáltam kijavítani a társaim hibáit, ők pedig az enyémet.

A vége felé volt néhány különösen szép védésed, hogy érezted ezeket? Több, közelről leadott, nagy erejű lövést sikerült hárítanod.
Próbáltam a kapustársam – és egyben kapusedzőm – utasításait követni, aki nagyon sokat segített nekem.

Bárány Zsolt
edző

A Berettyót fogadtuk, akik a tabella utolsó helyén állnak pont nélkül. Már többször megbeszéltük, hogy nem lehet biztosra menni, hiszen harcos, kiegyensúlyozott csapatok vannak ebben a csoportban. Milyen volt ezt a mérkőzést a kispadról az edző szemével?
Úgy gondolom, hogy a győzelmünk nem forgott veszélyben, ettől függetlenül sokkal többet vártam volna támadásban magunktól, és az ellenfél huszonhárom gólját picit sokallom.

Az első félidő jól sikerült, de egyértelmű, hogy mindenkinek kell játszania. Nem vagyunk most egy súlycsoportban, a kevesebbet játszók többet hibázhatnak. Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy szépen helyt álltunk. Némi csalódottság, némi hiányérzet maradt bennem, de ez a tíz gól azért nagyon meggyőző.

Igen, az első néhány perc nagyon pontatlanul, idegesen kezdődött mindkét részről.
Igen, abszolút. Nem is értem, olyan mintha teljesen amatőr kezdők lettünk volna az elején. Nem is értem mire fel volt ez a kapkodás, pontatlanság, idegeskedés, de a végén, amikor kezdett nyílni az olló, úgy nyugodtunk meg és hoztunk egy jó első félidőt. Félidőben mondtam a srácoknak, hogy a tíz gól az teljesen érthető. A támadás most se az első, se a második félidőben nem úgy ment, ahogy azt szerettük volna, de megvan a két pont és csak ez számít.

Lőttünk sok, szép „lerohanásos gólt”, de a gyors indításokból azért hibáztunk is…
Igen, ez vonja maga után azt, hogy megkönnyebbül az egyén, a játékos, hiába kéri azt az edző, hogy próbáljunk minél többet, minél pontosabban lőni. Valahol a megnyugvás könnyelműséget okoz, amit profi szemlélettel kellene visszahozni, nem amatőr módon csinálni.

Igen, volt amikor kérted az egyik játékost, hogy kis gólt lőjön, ne nagy gólt. Úgy gondolom, ez kevésbé fontos, mert a két pont itt van, tíz góllal győztünk. Jövő hét, Kazincbarcika…
Megint egy nagyon komoly kihívás. A tavalyi bajnokkal játszunk, ráadásul idegenben. Több játékos nem áll majd rendelkezésünkre, így kell felvennünk a harcot. Nagyon-nagyon nehéz mérkőzés vár ránk. Igazából most ugrunk majd a mély vízbe, mert most jönnek majd a nehezebb mérkőzések, pont, mint a lányoknál.