OKTAT60 – Hatvani KSZSE – PLER Budapest II. 36:32 (19:19)

Helyszín: Hatvan, Kodály Zoltán Általános Iskola
Időpont: 2017.04.08. szombat 17:00
Mérkőzést vezette: Tóth Gábor Tamás, Tóth István
Nézőszám: 72 fő
HKSZSE kezdőcsapata: Rácz – Hegedűs 4, Szarvas Ádám 3 ,Blazsek 14(2), Borbély 3(1),  Major 5, Horváth 2(1)
Cserék: Kovács, Mundruczó, Szarvas András, (kapusok), Tihaméri,, Nagy 2, Ledacs-Kis 3, Hegyi , Veláncsics, Tóth
Kiállítások: 14 ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4 ill. 6/3

Jó eredménnyel zárta férfi felnőtt csapatunk a hétvégét. Sikerült a PLER – Budapest II csapatát megverni, ami egy óriási bravúr, még hazai környezetben is. Az első félidőben ellenfelünk irányította a mérkőzést, viszont 1 gólnál nem tudott nagyobb előnyt kiharcolni, így fej-fej mellett haladva 19:19-es eredménnyel mehettek pihenőre „fiaink”.

A második félidei játékunk volt igazán kiemelendő. Védekezésünk jelentősen fejlődött, Tihaméri Zalán és Szarvas Ádám vezetésével  ki tudtuk húzni a PLER “méregfogát”. Ellenfelünk minden tartalékát megmozgatta annak érdekében, hogy megpróbáljon csapatunk fölé nőni. Nem sikerült nekik előnyt szerezniük, még akkor sem, amikor kapus nélkül, kiegészülve plusz egy mezőnyjátékossal támadtak ellenünk. Ezeket az elkeseredett próbálkozásokat kihasználva csapatunk 3 illetve 4 gólós előnyt tudott kiharcolni.  Ez nem tűnhet nagy különbségnek, azonban akik a helyszínen tekintették meg a mérkőzést, azok jól tudják, hogy ezen a találkozón az 1 gólós vezetés is hatalmas előnynek számított bármelyik csapat számára, hiszen az előző egymás elleni meccsünk végeredményét csak egy gól döntötte el (36:35 lett ellenfelünk javára).

Az első félidőhöz képest javuló teljesítményünknek köszönhetően 19 gól után már csak 13-at kaptunk, így sikerült a PLER-t két vállra fektetni. A mérkőzés folyamán a csapat végig koncentrált, és fegyelmezetten hajtották végre Kedves László vezetőedző utasításait. Ennek köszönhetően a végeredmény 36:32-es megérdemelt győzelem lett, csapatunk javára.

Ezzel a győzelemmel megerősítettük helyünket a tabella 3. helyén. A húsvéti szünet után még 3 kemény mérkőzés vár ránk. A következő Heves csapata ellen lesz idegenben, ami egy igazi megyei rangadónak ígérkezik. Majd itthon fogadjuk a TF-et, és ezt követően idegenben mérkőzünk meg a Gödöllői KC ellen, akik jelenleg a 2. helyet foglalják el a rangsorban.

Ezúton szeretnénk megköszönni a helyszínre kilátogató vendégeknek, szurkolóknak, hogy buzdították és lelkesítették csapatunkat  a végső győzelem megszerzése érdekében.