IX. Nyílt Hegyifutó Magyar Bajnokság

Gémesi Ildikó a HKSZSE Atlétika szakosztály edzőjének értőkelője:

A Magyar Atlétikai Szövetség Hegyi –és Terepfutó Bizottsága, valamint a Futapest Club 2017 május 28-án rendezte meg Parádfürdő- Kékestető útvonalon a Magyarország IX. Hegyifutó Országos Bajnokságát.

A több korosztályt felvonultató népes versenyen szakosztályunkat három felkészült versenyzőnk képviselte:

Krizsán Milán a juniorok között, még Pernyész Balázs Bendegúz a serdülők között szerezte meg a II. helyet. Krizsán Boglárka pedig az újonc lányok versenyében a IV. helyen ért célba.

Atlétáink folyamatosan készülnek erre a megmérettetésre, hiszen a Futapest Club által rendezett országos terepfutó versenysorozat állandó résztvevői és dobogós helyezettjei, mostani teljesítményük tehát reális elvárás volt részemről. A terepfutás irányába a kényszer terelte szakosztályunkat, hiszen a futópálya minősége nem alkalmas a pályaversenyekre való felkészülésre, azonban nem volt rossz döntés, mára terepfutás szakosztályunk sikeres szakága lett.